Kosmetický salon

Dany
Gubalové

Permanentní makeup

Jedná se o mikroimplantaci pigmentu do pokožky speciálním přístrojem. Používá se převážně pro úpravu obočí, očních linek a kontur rtů.Tato technika vychází z modifikace starého tetovacího umění, přičemž základní rozdíl spočívá v hloubce implantace pigmentu.

Při klasickém tetování se používají těžké barvy, které se vpravují hluboko do kůže a nejsou likvidovány obranným systémem (fagocyty, lymfatický systém). Případné odstranění je náročné a zůstávají po něm trvalé následky v podobě jizev. Při PMU se pigment implantuje pouze do pokožky, do spodní části zárodečné vrstvy a používají se lehká barviva na přírodní bázi, která se postupně přirozeným způsobem odbourávají. Tyto rozdíly se promítaí v konečném efektu, kdy výsledky klasického tetování jsou prakticky doživotní, kdežto pigmentace PMU je časově omezena zhruba od jednoho do pěti roků v závislosti především na vnitřních dispozicích jedince.

Aplikaci trvalého nalíčení nedoporučujeme provádět při nachlazení a jiném onemocnění, v době menstruace, po požití alkoholu, prostředků zvyšujících krevní tlak, imunitu apod. Při implantaci pigmentu by mohlo dojít ke zvýšenému krvácení, což je jednou z příčin, proč by barvivo mohlo po zahojení vymizet. Další příčinou je použití mastných krémů či olejů v místě aplikace před dokonalým zhojením nebo přítomnost masti v kůži (doporučujeme před aplikací hloubkové čištění pleti, aby se odstranily nečistoty, zbytky staré pokožky a krémů).

Jestliže dojde k vymizení brviva, je možné pigmentaci opakovat ve stejném místě (po analýze příčin) až po úplném zhojení pokožky a konečném vybarvení pigmentu (min. 4 týdny).

V ceně aplikace není započítáno doplnění případně vymizeného pigmentu ( z více než 90% není potřeba), jestliže po druhé aplikaci pigment v pokožce nezůstává, další korekce se již neprovádí z důvodu možného zjizvení.

Osoby trpící cukrovkou či vážnější alergií nebo onemocněním musí aplikaci trvalého nalíčení konzultovat se svým lékařem. Doba hojení je individuální a trvá v průměru týden. Po tuto dobu je nezbytné udržovat místo aplikace v čistotě, nepoužívat žádné mastné prostředky a líčidla, nevystavovat se slunečnímu či solárnímu záření a vyhnout se vysoké tělesné námaze. V žádném případě neodstraňovat stroupky, nechat je samovolně odpadnout. Nepoužívat prostředky pro posílení imunity. Jmenovitě je třeba upozornit trpíte-li na herpes, nutnost přeléčení.

Kosmetické studio Dany Gubalové ©2011
Web vytvořil: HSweb